UZMANLAR – KURULUŞLAR

Pek çok ülkedeki bahçecilik kuruluşları araştırma ve koruma çalışmalarında Air-Pot sistemini kullanmaktadır. Mesleğinin zirvesindeki botanik uzmanları sistemin faydalarını benimsemiştir ve akademik araştırmalarında ve koruma çalışmalarında mümkün olan en iyi bitki türlerini yetiştirmek için bu sisteme güvenmektedir.

Edinburgh Kraliyet botanik bahçeleri ve Bedgebury ulusal çamlığı da, uluslararası kozalaklı ağaçlar koruma projesi çerçevesinde, tehlikedeki türlerin çoğaltılması için bu sistemi kullanmaktadır. Bu arada Kew Kraliyet Botanik Bahçelerinde de 1000’in üzerinde bitki türü Air-Pot konteynerlerde yetiştirilmektedir.

Dünyanın her yanından botanik kuruluşları artık Air-Pot sistemiyle çalışmaktadır. İngiltere’deki Eden projesinden Hollanda’da PPO’ya, Almanya botanik bahçelerinden Gibraltar ve Oman’a kadar her yerde bu sistem kullanılmaktadır.

Diğer uzmanlar – Peyzaj Uzmanları

“Air-Pot konteynerler iCONic projesi için ağaç yetiştirme biçimimizi kökten değiştirdi – bu bize geleneksel saksılara nazaran daha fazla uygulama esnekliği sunan ve üstün bitkiler yetiştirmemizi sağlayan dinamik bir sistem”

Tom Christian – Kraliyet Botanik bahçesi, Edinburgh

iCONic İskoçya’da, dünyanın en görkemli ağaçlarını yok olmaktan kurtarmak için başlatılmış bir koruma projesidir.

Diğer Uzmanlar – Fidanlıklar