Air-Pot Eki̇bi̇

Jamie Single

Avustralyalı kurucu ortak, şu anda hayatının yarısından fazla bir süredir İskoçya’da yaşamakta ve hem Avustralya’yı hem de İskoçya’yı evi olarak benimsemektedir.

Sydney’deki Ryde School of Horticulture’da ve bir yıl da RBG Kew’de okumuştur. Geçmişi peyzaj tasarımı konusundadır ve 1987 yılında İngiltere’de yaşamaya başladığında, Avustralya’nın ‘Kök Kontrol Sistemlerini’ (daha sonra bilindiği gibi) İngiltere ve Avrupa’ya tanıtmıştır.

Eşi ve Müdür Yardımcısı Suzie ile, 1990 yılında, ilk başlarda Avustralya’dan ithal edilen ürünleri satan Caledonian Tree Company’yi kurmuştur.

1996 yılında, İngiltere üretimi ve bununla birlikte ürünü değiştirme ve geliştirme yeteneği de başlamıştır. Her zaman ürünü daha da iyi hale getirmenin yollarını aramaktadır.

jamie@air-pot.com


Suzie Single

Suzie, Exeter Üniversitesinde Fransızca okumuş ve Londra ve Sydney’de halkla ilişkiler alanında çalışmaya devam etmiştir.

İskoçya’lı olan Suzie, Jamie’nin kuzey yarımküreye taşınmasının asıl motivasyonuydu. Avustralya’daki peyzaj deneyimlerinden esinlenilen yeni bir işletmenin tohumları atılmış ve birlikte şirketi kurmuşlardır.

Suzie, ilk zamanlarda, sistemin denemelerine girişmiş ve Jamie bir bahçe düzenleyicisi olarak çalışmaya devam ederken, işleri başlatmıştır.

Şimdilerde, ağırlıklı olarak ofis merkezli çalışmakta ve genel olarak tüm erkeklere denetimsel açıdan göz kulak olmaktadır!

suzie@air-pot.com


Bas van Dijk

Bas, çocukken, bir komşusunun Gül fidanlığında ve daha sonra çeşitli bitki türlerinin olduğu başka fidanlıklarda çalışmıştır.

Artık Hollanda fidanlıklarına teknik danışmanlık hizmeti veren kendi şirketi vardır. On beş yıl boyunca Air-Pot kapsayıcıları ile çalışmıştır ve bahçecilik önerileri için danıştığımız biridir. Hollanda ve Almanya’daki Fidanlıklar ve aynı zamanda, Avrupa genelindeki Hidroponik işler ile ilgilenmektedir.

Çalışmadığı zaman, zorlayıcı dağ yürüyüşlerine gitmeyi seviyor. Kısa bir süre önce Everest üssüne seyahat etmiştir.

bas@air-pot.com


Rutger Hornikx

Rutger da Fidanlıklarda büyümüştür ve Üniversiteden sonra organik ve suni gübre şirketleri için uluslararası çalışmış ve 2004 yılından sonra, Hollanda’daki Air-Pot kapsayıcılarının ilk distribütörü olan Telermaat’ta çalışmıştır. Burada Air-Pot sisteminin kullanımı konusunda tavsiyelerde bulunmaya başlamış ve Air-Pot U’nun geliştirilmesine dahil olmuştur.

Şu anda Air-Pot için yarı zamanlı olarak çalışıyor ve Kuzey Avrupa’daki Fidanlıklar ile ilgileniyor.

rutger@air-pot.com


Chris Irving

Chris, Amerika’nın Kuzeybatısından geliyor. Ve onun ruhu, evi olarak benimsediği eyalet olan Oregon’u daha iyi yansıtamazdı.

Aile kurmaya başlamadan önce, yerel Bahçe Merkezinde ağaç dikiyordu. Sonra çocuklarını büyütürken, yardım etmeleri için onları tarlalara sürükleyerek….tırnaklarıyla kazıyarak toptan tarıma yönelmiştir. Daha sonra J Frank Schmidt & Son’da üretim Müdürü ve Carlton Plants’da satış müdürü olarak uzun süreli başarılar elde etmiştir.

ABD genelindeki fidanlık yetiştiricileri için bizim Air-Pot temsilcimizdir.

chris@air-pot.com


Tom Robertson

Tom, bir bahçecilik tedarik şirketi olan Florikan için çalışmak üzere ülkesinden ayrılmadan önce hayatının büyük bir bölümünü Iowa’da mısır, soya fasulyesi, sığır ve hindi yetiştiriciliği yaparak geçirmiştir. Burada fidanlıklara gübre ve başka malzemeler satmış ve Air-Pot® proje yöneticisi olmuştur.

İşletmenin hidroponik tarafını yöneterek ve fidanlık satışlarında Chris’e yardım ederek, Air-Pot ABD için ana irtibat kişisidir.

tom@air-pot.com


Dougal Gordon

Dougal, 2014’ten beri Birleşik Krallık içinde işletmenin perakende tarafını büyütmektedir. Web sitesinin yönetimi ve siparişlerin yerine getirilmesi dışında, yaz boyunca ürünün tanıtımını yapmak için çeşitli bahçe sergilerine Air-Pot kapsayıcılarını yanında taşımaktadır.

Çalışmadığı zamanlarda, golf sahasında ya da bira eşliğinde spor seyrederken bulabilirsiniz.

dougal@air-pot.com


Joe Black

Fabrika müdürümüz olan Joe Black, 15 yıldan fazla bir süredir CTC ile çalışmaktadır.

Edinburgh Üniversitesinde Makine Mühendisliği okuduktan sonra, 2003 yılında, ilk başlarda üretim sürecini öğrenerek ve önceki yöneticinin asistanı olarak çalışarak Air-Pot®’a katılmıştır. 2011’den beri Üretim Müdürü olarak çalışmakta ve bu süre zarfında, üretim sürecine yönelik birçok iyileştirme ve geliştirmeyi yönetmiştir.

Joe formda kalmaktan, ağırlık kaldırmanın yanı sıra beş kişilik futbol, bilardo ve ara sıra da golf oynamaktan hoşlanıyor.

joe@air-pot.com


Julyan Rawlings

Julyan, 2013 yılında Air-Pot® ekibine katılmadan önce 25 yıl boyunca serbest fotoğrafçı ve film yapımcısı olarak çalışmıştır. Yıllar boyunca, Suzie ve Jamie için düzenli olarak ufak tefek işler yapmış ve daha sonra bu sürekli işe dönüşmüştür. Şu anda pazarlama, sosyal medya web siteleri ve fuarların yanı sıra fotoğraf ve videolardan da sorumludur.

İş dışında, bisikleti üzerinde ya da müzik aletleri yaparken kulübesinde bulabilirsiniz.

julyan@air-pot.com


Ve dünyanın en iyi bitki yetiştirme konteynırını üretmek için çok çalışan fabrikadaki çocukları da unutma.